Nasze Jeże

MAJA

Naszym pierwszym jeżykiem jest Maja. Urodziła się w hodowli w Bydgoszczy 1 listopada 2011 roku. Przywieźliśmy ją 06 stycznia 2012.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne: Jeżynka (kiedy już się obudzi) jest bardzo ciekawska i chciałaby wszystko zbadać, powąchać. Bardzo lubi wpychać się do rękawa swetra swojego opiekuna (choć jest jeszcze mała, to się tam nie mieści, ale próbować warto).

 

GUCIO

Gucio to nasz drugi jeżyk. Pochodzi z hodowli w Gnieźnie, gdzie urodził się w październiku 2011 roku. Do naszego domku trafił 12 stycznia 2012, ale odkupiliśmy go od państwa z Komornik, którzy nie mogli się już dłużej nim opiekować.

Gucio jest dość nerwowym jeżem. Nie lubi jak się go próbuje obudzić, czy wyjąć z terrarium na spacer. Lubi fukać, stroszyć igły, ale po chwili udaje się go wziąć na rękę. Kiedy już przejdzie mu ‚foch’ uwielbia biegać w kołowrotku, często w nim zasypia. Jak każdy jeż najbardziej lubi jeść.

 

 TOSIA

Tosia to nasz trzeci jeżyk. Urodziła się 28.12.2011 we wrocławskiej hodowli Jeżosfera. Tosia to jeżynka o ubarwieniu dark grey snowflake.

Tosia jest najspokojniejszą jeżynką z naszej gromadki, nie miewa złych humorów. Można ją brać na ręce nawet kiedy smacznie śpi. Kołowrotek to jej największa miłość. Jest bardzo wybredna kulinarnie. Z karm suchych smakuje jej tylko Fitmin i koniecznie musi być codziennie świeżutki i pachnący. Nie lubi owoców ani warzyw, za to uwielbia robaczki.